Degeneratieve Myelopathie in de SV

De SV (Duitse rasvereniging) heeft een eigen onderzoek uitgevoerd naar het aantal vrije honden, dragers en lijders van de genmutatie geassocieerd met Degeneratieve Myelopathie (DM). Hiervoor zijn reeds opgeslagen DNA samples getest (studiedieren) en zijn er op vrijwillige basis honden getest (diagnostiek).

dmsv

Zoals te zien is er geen significant verschil tussen de studiedieren en de op vrijwillige basis geteste dieren.

Van de studiedieren is er nog onderscheid gemaakt in honden uit zgn. werklijnen en showlijnen.

dmsvdif

Er zijn veel meer honden uit werklijnen getest, maar de verhouding vrij:drager:lijder is bij beide lijnen nagenoeg gelijk.

Ter vergelijking hieronder de statistieken van de OFA (12-2015) en Laboklin (08-2016):
ofadmlaboklindm

Deze verschillen wel met de cijfers van de SV, een onderbouwde verklaring is hier niet voor te geven, mogelijk worden er bij OFA en Laboklin meer samples ingestuurd ter bevestiging van de klinische status.

Bronnen:
Jahresbericht2015 SV-Bundeszuchtwartes
http://www.ofa.org/stats.html#breed
http://www.dsh-spezial.de/degm/index.php

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.